aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Aθλητικά NέαΤο γκάζι στο τέρμα για Ίντερ και Αταλάντα!

Το γκάζι στο τέρμα για Ίντερ και Αταλάντα!

Μετά την ήττα στο ντέρμπι με την Γιουβέντους, η Ίντερ έδειξε άμεσα σημεία ζωής. Οι νερατζούρι διατηρήθηκαν σε τροχιά Ευρώπης, καθώς επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας 2-0 απέναντι στην Έμπολι στο «Μεάτσα».

Παρά τις ηχηρές απουσίες των Ικάρντι, Μπρόζοβιτς και Πέρισιτς, η ομάδα του Πιόλι δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κι έβαλε από νωρίς τα θεμέλια για το «τρίποντο». Μόλις στο 14ο λεπτό ο Έντερ άνοιξε το σκορ, ενώ πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο(54’) ο Καντρέβα «καθάρισε» το ματς.

Παρέα με την Ίντερ, στους 45 βαθμούς και στην 4η θέση, συνεχίζει και η Αταλάντα. Η ομάδα του Γκασπερίνι δεν αγχώθηκε από την ανάγκη της Παλέρμο για βαθμούς κι έφυγε με τη νίκη, 3-1, από το «Ρέντσο Μπαρμπέρα». Οι φιλοξενούμενοι «αγκάλιασαν» από νωρίς τη νίκη με τα τέρματα των Κόντι (19’) και Γκόμεζ (26’), οι «ροσανέρο» μείωσαν πριν το ημίχρονο, όμως είδαν τις ελπίδες τους να σβήνουν στο 78’ όταν ο Κριστάντε «τελείωσε» το παιχνίδι.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, Τορίνο και Πεσκάρα έπαιξαν… πόλο με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με το εντυπωσιακό 5-3. «Αγκαλιάζει» από νωρίς την παραμονή η Κιέβο, που έφυγε με το «τρίποντο» από την έδρα της Σασουόλο, 3-1.