Aθλητικά NέαΜε το μυαλό στη Φενέρ ο Ολυμπιακός, νίκησε την Κύμη

Με το μυαλό στη Φενέρ ο Ολυμπιακός, νίκησε την Κύμη

Με το μυαλό αλλά και το… σώμα στη Φενέρμπαχτσε, ο Ολυμπιακός ζορίστηκε ιδιαίτερα για 30 λεπτά απέναντι στην Κύμη (μπροστά στην αρχή της τέταρτης περιόδου οι φιλοξενούμενοι με 66-65) αλλά κατέκτησε ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα για το πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 93-78 στο Φάληρο με κορυφαίους τους Βασίλη Σπανούλη και Μπράιαν Ρόμπερτς με 15 πόντους, κομβικός ο Ουίλτζερ με 11 πόντους και τρία τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο. Για την Κύμη ξεχώρισε ο ΜακΦάντεν με 21 πόντους και 4/8 τρίποντα και ακολούθησε ο Μανωλόπουλος με 13 πόντους και ¾ τρίποντα. Πλέον ο Ολυμπιακός κοιτάει το ματς με την Ρεάλ την Παρασκευή στη Μαδρίτη, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας.