Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣLive: Ακρίτας - Καρμιώτισσα 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Live: Ακρίτας – Καρμιώτισσα 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Καρμιώτισσα πέρασε νικηφόρα από το «Στέλιος Κυριακίδης», επικρατώντας 2-0 του ουραγού Ακρίτα. Έτσι επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, ανεβαίνοντας στους 23 βαθμούς και την 9η θέση, προσπερνώντας την Ανόρθωση που αγωνίζεται απόψε στην έδρα της Δόξας.

Ακρίτας (Μπρούνο Ακράποβιτς): Περντρέου, Πογκέν, Μεντιμόρετς, Σαραβάνια, Γαβριήλ (79′ Ζουνίνιο), Λόπες (69′ Αραούχο), Κονέ (29′ Ελ Τζαμιλί), Άμπραχαμ (69′ Πικής), Δημοσθένους (29′ Ντράμε), Σέχιτς, Τόρες.

Καρμιώτισσα (Σωφρόνης Αυγουστή): Κνόμπλοχ, Τζανακάκης (62′ Σελούσκα), Αγγελή, Μίκο, Λούκιλι (80′ Ανδρονίκου), Καλτσάς (62′ Νεοφύτου), Γκαστανιάγκα, Κουλιμπαλί (73′ Οικονομίδης), Ελ Αλουχί, Γκραντινάρου, Ντούρις.

AVAR: Εγγλέζου Νίκος.

Παρατηρητής Διαιτησίας: Κυριάκου Αγγέλα.

TO LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Έναρξη παιχνιδιού.

5′ ΓΚΟΛ 0-1! Ο νεοαποκτηθείς Λουκίλι πετυχαίνει με μακρινό σουτ-φωτοβολίδα το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Καρμιώτισσας.

20′ Δεν υπάρχουν φάσεις στο ματς μετά το προβάδισμα των φιλοξενουμένων. Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να αντιδράσουν, δίχως επιτυχίας προς το παρόν.

22′ Φάση μετά από 17 λεπτά. Οι ποδοσφαιριστές της Καρμιώτισσας συνεργάστηκαν πολύ ωραία και ο Ντούρις σούταρε εντός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία.

25′ Ο Φελλάς πάει στο on field review για ενδεχόμενο πέναλτι για την Καρμιώτισσα.

25′ Πέναλτι για χέρι του Σαραβάνια υπέρ της Καρμιώτισσας.

26′ ΓΚΟΛ 0-2! Ο ΕΛ Αλουχί νίκησε τον Περντρέου με εκτέλεση πέναλτι.

33′ Ο Κνόμπλοχ λέει όχι στην πρώτη ευκαιρία του Ακρίτα στο ματς. Ο κίπερ της Καρμιώτισσας νίκησε τον Τόρες στο τετ α τετ.

44′ Μπαλιά του Τζανακάκη, κεφαλιά του Ντούρις πάνω από την εστία.

45′ Τέσσερα λεπτά καθυστέρηση.

45’+5 Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

47′ Τρία κόρνερ κέρδισε ο Ακρίτας, που του έδωσαν τέσσερις τελικές προσπάθειες δίχως αποτέλεσμα. Δυνατό μπάσιμο των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.

54′ Ο Τόρε σούταρε, μπλόκαρε ο Κνόμπλοχ.

54′ Ο Κουλιμπαλί μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, έπεσε και απέκρουσε ο Περντρέου.

59′ Σουτ του Γαβριήλ, η μπάλα άουτ.

65′ Ο Κουλιμπαλί από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σουτ του Ελ Αλουχί και άγγιγμα με τα δάχτυλα του Περντρέου.

66′ Ελέγχεται ενδεχόμενο οφσάιντ.

67′ Ακυρώνεται το γκολ.

71′ Κεφαλιά του Πική, η μπάλα άουτ.

74′ Ο Κνόμπλοχ βγήκε και πρόλαβε τον Τόρες, που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή.

90′ Τρία λεπτά καθυστέρηση.