Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΕπιτυχημένο το πρώτο τεστ! (pics & vid)

Επιτυχημένο το πρώτο τεστ! (pics & vid)

Με νίκη με 2-0 κέρδισε η ΑΕΚ στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας κόντρα στην πρωταθλήτρια Β’ Κατηγορίας Πολωνίας, Άρκα Γκντίνια. Σκόρερ οι Τρισκόφσκι (38′) και Τομάς (87′) στο φιλικό που έγινε στο κεντρικό γήπεδο του Ξενοδοχείου «Μιστράλ Σπορτ».

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Σαϊθάρ, Καταλά (46’ Μοϊσόφ), Κακουλλής, Μιντίκκης (46’ Ορτίθ), Ιωάννου, Λαμπάν (46’ Λαρένα), Χαραλαμπίδης (46’ Τομάς), Μούσιτς (70’ Κωνσταντίνου), Κωνσταντίνου (46′ Χαραλάμπους), Εγγλέζου (60′ Τέτε), Τρισκόφσκι (46′ Άλβες).

Η περιγραφή της αναμέτρησης:

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.

6′ Ο Τρισκόφσκι απέφυγε έναν αντίπαλο και έκανε το συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

10′ Διαγώνιο σουτ του Κωνσταντίνου, ο αντίπαλος τερματοφύλακας πέφτει και μαζεύει την μπάλα.

12′ Ο Σαϊθάρ έκανε την επέμβαση σε τετ α τετ με παίκτη της Άρκα.

24′ Φάουλ του Τρισκόφσκι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

34′ Ο Κωνσταντίνου έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Τρισκόφσκι δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

38′ ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας, με τον Τρισκόφσκι να σκοράρει με κοντινή προβολή μετά από ωραία μπαλιά του Μούσιτς.

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

48′ Μπαλιά του Ορτίθ, γυριστό του Τέτε, αδύναμο στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

52′ Κεφαλιά του Χαραλάμπους μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα παράλληλα με την εστία έξω.

53′ Παράλληλη μπαλιά του Ιωάννου, δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Άιβες.

61′ Κόρνερ του Λαρένα, προβολή του Άλβες απέκρουσε ενστικτωδώς ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

70′ Σουτ του Τομάς, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

72′ Νέα μεγάλη ευκαιρία, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σώζει στο τετ α τετ με τον Άλβες.

76′ Σουτ του Τέτε μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ψηλά έξω.

84′ Σουτ από παίκτη των Πολωνών από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μάζεψε σταθερά ο Σαϊθάρ.

87′ ΓΚΟΛ! 2-0 με τον Τομάς να συνδυάζεται με τον Άλβες και με ωραίο πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

88′ Τελευταία μεγάλη φάση. Διαγώνιο πλασέ του Άλβες, η μπάλα μόλις έξω.

90′ Τέλος της αναμέτρησης.