Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑBINTΕΟ: Τα στιγμιότυπα της φιλικής ήττας της Ομόνοιας

BINTΕΟ: Τα στιγμιότυπα της φιλικής ήττας της Ομόνοιας

Την ήττα με 3-1 από την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ γνώρισε η Ομόνοια στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας επί πολωνικού εδάφους. Οι πράσινοι παρουσιάστηκαν με βαριά πόδια και δεν ήταν κατώτεροι των ισραηλινών που είχαν και πέντε δοκάρια.

Η ομάδα της Λευκωσίας βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα γκολ των Αζουλάι (7′) και Κίντα (31′), όμως πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου μείωσε με κεφαλιά του Λανγκ (45+1′). Στο δεύτερο 45λεπτο οι πολλές αλλαγές δεν επέτρεψαν να δούμε καλό ποδόσφαιρο, με την Μπεϊτάρ να πετυχαίνει απλά ακόμη ένα γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονσταντίν (76′).