Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΜεγάλο «διπλό» - ανάσα για την Έλτσε

Μεγάλο «διπλό» – ανάσα για την Έλτσε

Μεγάλη νίκη 2-1 εκτός έδρας για την Έλτσε απέναντι στην Εσπανιόλ στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Οι φιλοξενούμενοι με τον Μίλα κατάφεραν να πετύχουν δύο γρήγορα γκολ στο ματς και να αποκτήσουν ένα μεγάλο πλεονέκτημα για τη νίκη. Μόλις στο 14ο λεπτό το σκορ ήταν υπέρ τους (το 1-0 έγινε στο 6ο) και στη συνέχει απλώς προσπάθησαν να διαχειριστούν το προβάδισμα αυτό.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου ο Ντε Τομάς έκανε το 2-1 με πέναλτι. Το σκορ δεν άλλαξε και έτσι η Έλτσε έχει πάρει μια μεγάλη νίκη με την οποία έφτασε στους 19 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Αλαβές, την πρώτη από τη ζώνη του υποβιβασμού.