aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Aθλητικά NέαΤην ισοπέδωσε σε 45 λεπτά! (video)

Την ισοπέδωσε σε 45 λεπτά! (video)

Πραγματοποιώντας ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, η Σοσιεδάδ συνέτριψε με 3-0 την φιλόδοξη Βιγιαρεάλ για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρά τις απουσίες των Ινίγο Μαρτίνεθ, Αντνάν Γιανουζάι και Ρούμπεν Πάρντο, οι Βάσκοι του Εουσέμπιο Σακριστάν μπήκαν… αφιονισμένοι στον αγωνιστικό χώρο του «Ανοέτα» και στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 3-0, χάρη στα τέρματα των Χοσέ Γουίλιαν (25′), Τσάμπι Πριέτο (34′) και Χουάνμι Χιμένεθ (εξαιρετική «κομπίνα» μετά από εκτέλεση φάουλ στο 45+1′).

Ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε φυσιολογικά στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ δεν άλλαξε, με την Ρεάλ Σοσιεδάδ να κάνει έτσι το 2/2 στο ξεκίνημα της σεζόν στο ισπανικό πρωτάθλημα και να φτάνει τους έξι βαθμούς, ενώ για την Βιγιαρεάλ ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα, μετά από αυτή της πρεμιέρας στην έδρα της Λεβάντε (1-0).