aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Aθλητικά NέαΣτο ρελαντί η Ρεάλ!

Στο ρελαντί η Ρεάλ!

Επηρεασμένη –ενδεχομένως- από τη διακοπή η Ρεάλ πήρε τη νίκη εύκολα 3-0 απέναντι στην Αλαβές χωρίς όμως να ανεβάσει την απόδοσή της σε υψηλά στάνταρ. Η «βασίλισσα» δεν φόρτσαρε, αλλά πήρε αυτό που ήθελε διατηρώντας στους πέντε βαθμούς της διαφορά της από την Μπαρτσελόνα.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε παραταχθεί αρκετά αμυντικά με ξεκάθαρο στόχο να περιορίσει τους χώρους προς την εστία της. Το κατάφερε αλλά μόνο για 30 λεπτά. Στο 31’ ο Μπενζεμά άνοιξε το σκορ για την Ρεάλ με τους παίκτες της Αλαβές να διαμαρτύρονται στην αρχή της φάσης για οφ-σάιντ.  Στο 85ο λεπτό ο Ίσκο έκανε το 2-0 και στο 88ο ο Φερνάντες το τελικό 3-0.