Aθλητικά NέαO Σολδάδο πέταξε εκτός κυπέλλου την αγαπημένη του Βαλένθια!

O Σολδάδο πέταξε εκτός κυπέλλου την αγαπημένη του Βαλένθια!

Με εύστοχο πέναλτι στις καθυστερήσεις, ο Ρομπέρτο Σολδάδο έστειλε την Γρανάδα στα ημιτελικά του κυπέλλου Ισπανίας (2-1) και την Βαλένθια σπίτι της.

Πέρασε στο Μεστάγια την πιο παραγωγική τριετία της καριέρας του (2010-13), τα 59 γκολ με τη φανέλα της Βαλένθια αποτέλεσαν το διαβατήριο για την μεταγραφή του στην Τότεναμ.

Στα 34, ο Ρομπέρτο Σολδάδο κολλάει τα τελευταία ένσημα στην Γρανάδα, όπου έχει σημαντικό ρόλο. Ένα δικό του πέναλτι στις καθυστερήσεις πλήγωσε την παλιά του αγάπη και έστειλε την νυν ομάδα του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας!

Ο ίδιος παίκτης είχε ανοίξει στο σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό, με την Βαλένθια να απαντά με τον Ροντρίγκο (40’), αλλά να χάνει την ευκαιρία να διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση από μία φάση στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.