Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαSERIE AΙσόπαλη η Αταλάντα με την ΣΠΑΛ (video)

Ισόπαλη η Αταλάντα με την ΣΠΑΛ (video)

Η μαχητική ΣΠΑΛ απέφυγε την ήττα στην πολύ δύσκολη έδρα της Αταλάντα, αποσπώντας την ισοπαλία με σκορ 1-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι άνοιξαν το σκορ στην αποψινή αναμέτρηση του Μπέργκαμο, με ωραίο βολέ στην κίνηση από τον 22χρονο διεθνή μέσο Μπράιαν Κριστάντε στο 23ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελικό 1-1 στο 63′, χάρη στο εντυπωσιακό ψηλοκρεμαστό σουτ του δανεικού από την Μπολόνια Λούκα Ρίτσο, με την αποβολή του 25χρονου Ελβετού χαφ της ομάδας του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι, Ρέμο Φρόιλερ, στο 79ο λεπτό και έπειτα από χρήση του VAR, να αποτελεί ουσιαστικά την τελευταία αξιοσημείωτη στιγμή ενός μάλλον μέτριου παιχνιδιού, με πολλά φάουλ αλλά λίγες ευκαιρίες.