Aθλητικά NέαΝέο στραπάτσο για Σεντ Ετιέν

Νέο στραπάτσο για Σεντ Ετιέν

Ένα γκολ του Ροντελέν στο 31ο λεπτό ήταν αρκετό για την Καέν ώστε να πάρει μια νίκη που την απομακρύνει σημαντικά από την επικίνδυνη ζώνη και την φέρνει στους 31 πόντους. Αυτή ήταν μόλις η 2η νίκη της Καέν εκτός έδρας στο πρωτάθλημα, ενώ για την Σεντ Ετιέν ήταν η πρώτη ήττα εντός έδρας από τις 20 Νοεμβρίου, όταν είχε περάσει από εκεί η Νις με 1-0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 31ο λεπτό με τον Ροντελέν, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να σημειώσουν ορισμένα ακόμα γκολ, με το ματς να μένει στο 1-0 για την Καέν που πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη.