Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΒ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΠερίπατος για Ολυμπιακό, σπουδαία νίκη για ΘΟΪ

Περίπατος για Ολυμπιακό, σπουδαία νίκη για ΘΟΪ

Η αυλαία της 16ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας άνοιξε με δύο αναμετρήσεις. Στο «Στέλιος Κυριακίδης» ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός νίκησε με 4-1 (9′ Mιχαήλ / 7′ Α. Κωνσταντίνου, 12′ πεν., 25′ Βιέιρα, 16′ Ράμος) τον Ακρίτα Χλώρακας και έφτασε στους 36 βαθμούς. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 1-0 ο Ακρίτας.

Στο άλλο παιχνίδι, ο ΘΟΪ Λακατάμιας κέρδισε στην έδρα του την Καρμιώτισσα με 2-1. Οι γηπεδούχοι παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ (26′ με πέναλτι ο Πάντος για την Καρμιώτισσα) στο 28′ ισοφάρισαν με τον Πλούταρχο Αλωνεύτη και πήραν τη σημαντική νίκη με τον ίδιο ποδοσφαιριστή που σκόραρε και στο 38ο λεπτό. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε με 2-0 η Καρμιώτισσα.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο (14:30) ως ακολούθως: