Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΕΡΜΗΣΗ μαγεία του ποδοσφαίρου: Από τα δάκρυα της γκάφας, ήρωας στις καθυστερήσεις!

Η μαγεία του ποδοσφαίρου: Από τα δάκρυα της γκάφας, ήρωας στις καθυστερήσεις!

Από μοιραίος στην ήττα του Ερμή με 2-1 από τη Νέα Σαλαμίνα την προηγούμενη αγωνιστική ήρωας στη νίκη με 1-0 επί της Ένωσης Νέων στο Παραλίμνι. Ο λόγος για τον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα του Ερμή, Καϊκέ.

Η γκάφα ολκής στην οποία υπέπεσε στο «Αμμόχωστος» στοίχισε στην ομάδα της Αραδίππου και η εικόνα του Καϊκέ να κλαίει με λυγμούς αμέσως μετά το τελικό σφύριγμα έκανε το γύρο της Κύπρου. Στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Ένωση ο Καϊκέ απέκρουσε το πέναλτι του Ντένινγκ και χάρισε στον Ερμή τη νίκη με 1-0, σκορ που διαμορφώθηκε με το 11ο τέρμα του Ονησιφόρου Ρουσιά στο πρωτάθλημα στο 75’.