Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ«Χ»ασμουρητά και δίκαιη μοιρασιά (100 pics, video δηλώσεις)

«Χ»ασμουρητά και δίκαιη μοιρασιά (100 pics, video δηλώσεις)

Πήραν αυτό που (δεν) ήθελαν! Ο Άρης και η ΑΕΖ έμειναν κολλημένοι στο 0-0 σε ένα πολύ μέτριο, ως κακό παιχνίδι με αργό ρυθμό και λιγοστές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο και σε αυτό έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο πρώτο η ΑΕΖ ήταν καλύτερη και έφτασε 2-3 φορές μία ανάσα από το 0-1, με κορυφαία στιγμή αυτή του Ανδρέου, που έδιωξε ο Γκολζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβηκε, πίεσε, είχε την κατοχή και παραλίγο να ανοίξει το σκορ, όταν στο 85′ ο Φελισιέν έδιωξε στη γραμμή της εστίας το σουτ του Παντίδου. Τελικά, η λευκή ισοπαλία έμεινε μέχρι το φινάλε σε ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

Οι δηλώσεις του προπονητή του Άρη Θαλή Θεοδωρίδη: «Θέλαμε να κερδίσουμε σήμερα όμως είχαμε άσχημη εμφάνιση. Βάλαμε παίκτες που μπορούσαν να μας βοηθήσουν στην επίθεση. Πιέσαμε πολύ στο τέλος όμως δεν βάλαμε το γκολ. Εγώ φέρω την ευθύνη όμως πρέπει να βρούμε τις λύσεις στο γκολ. Έχουμε 15 μέρες να δουλέψουμε και να παρουσιαστούμε καλύτεροι».

Οι δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΖ Νικόλα Μαρτίδη: «Απορώ πως έμεινε στο 0-0 αυτό το ματς. Μου προκαλεί αίσθημα αδικίας που δεν σκοράραμε. Εδικά στο πρώτο μέρος είχαμε δύο μεγάλες φάσεις. Δώσαμε χώρο στον Άρη, μας πίεσε αλλά δεν έκανε περισσότερες φάσεις. Θέλουμε σταθερότητα στο παιχνίδι μας, δεν γίνεται να παίζουμε καλά την μια βδομάδα και την άλλη να δεχόμαστε βαριές ήττες».

Live…

5′ Ο Ανδρέου φεύγει εντελώς μόνος με τον Γκολζ, αλλά αστοχεί, με τον τερματοφύλακα του Άρη να διώχνει σωτηρία.

14′ Μακρινό σουτ του Σάσι έξω.

25′ Κίτρινη στον Σακελλαρίου.

30′ Εκτέλεση φάουλ του Αουρέλιο, κεφαλιά του Τσιμονζί, άουτ.

32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την (καλύτερη) ΑΕΖ, με τον Πάγκαλο από κοντά να μην μπορεί να νικήσει τον Γκολζ.

35′ Κίτρινη στον Φράγκο.

40′ Σουτ του Νάνο, από πλάγια θέση, έξω.

42′ Κεφαλιά του Σκούρτη από καλή θέση, έξω.

45′ Αποβάλει τον προπονητή τερματοφύλακων του Άρη, Σίμο Τσιάκκα, ο διαιτητής Αβραάμ Τσούκκας.

45’+3 Τέλος ημιχρόνου.

46′ Η πρώτη αλλαγή για την ΑΕΖ. Ο Μαμμίδης στη θέση του Οζίας, ο οποίος ένιωσε μία ενόχληση.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

57′ Μακρινό σουτ του Ντο Σάντος, άστοχο.

59′ Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Γιούσεφ στη θέση του Νάνο.

62′ Κίτρινη στον Σάσι.

63′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΖ, ο ο Φελισιέν στη θέση του Ανδρέου.

70′ Κίτρινη στον Θεοφίλου.

73′ Νέα κίτρινη, στον Μάρτινς αυτή τη φορά.

75′ Κίτρινη στον Χρυσοστόμου, ο οποίος ανατρέπει εκτός περιοχής (πλάγια θέση) τον Αντωνίου.

77′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρτινς, ο Χρυσοστόμου διώχνει σε κόρνερ.

77′ Ο Παντίδος δεν μπορεί από κοντά να σπρώξει την μπάλα στην εστία.

78′ Ο Γκονσάλες στη θέση του Αντωνίου.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ με τον Σάσι να καθυστερεί πάρα πολύ και την ευκαιρία να πάει χαμένη.

81′ Έξω ο Ντο Σάντος, μέσα ο Πιτταράς.

84′ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, ο Ονίλο στη θέση του Φράγκου.

85′ Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, πρώτα ο Φελισιέν διώχνει πάνω στη γραμμή το σουτ Παντίδου και στη συνέχεια ο Ονίλο αστοχεί από πολύ κοντινή απόσταση.

90’+4 Κίτρινη στον Γκονσάλες.

Άρης (Θαλής Θεοδωρίδης): Γκολζ, Ευσταθίου, Παντίδος, Θεοφίλου, Άλβαρεθ, Ικάντε, Νάνο (59′ Γιούσεφ), Μάρτινς, Φράγκος (84′ Ονίλο), Αντωνίου (78′ Γκονσάλες), Σκούρτης.

ΑΕΖ (Νικόλας Μαρτίδης): Χρυσοστόμου, Σολωμού, Οζίας (46′ Μαμμίδης), Κυριάκου, Σακελλαρίου, Τσιμονζί, Αουρέλιο, Ντο Σάντος (81′ Πιτταράς), Ανδρέου (63′ Φελισιέν), Σάσι, Πάγκαλος.

Σκόρερ: –

Κίτρινες: Φράγκος, Θεοφίλου, Μάρτινς, Γκονσάλες / Σακελλαρίου, Σασι, Χρυσοστόμου