Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΓ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΜατσάρα με ανατροπές και νίκη για τον Ηρακλή

Ματσάρα με ανατροπές και νίκη για τον Ηρακλή

Με μία αναμέτρηση ολοκληρώθηκε η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας. Ο Ηρακλής Γερολάκκου νίκησε με 3-2 τον Χαλκάνορα.

Η προσφυγική ομάδα βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ στο 11’. Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου όμως ισοφάρισε σε 1-1. Στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 59’ πήρε προβάδισμα ο Ηρακλής, αλλά η χαρά κράτησε για λίγο, αφού δυο λεπτά μετά ο Χαλκάνορας κέρδισε πέναλτι και ισοφάρισε σε 2-2. Στο 65’ διαμορφώθηκε το 3-2 για τους κίτρινους, που ήταν και το αποτέλεσμα. Με τη νίκη του αυτή ο Ηρακλής ανέβηκε στους 26 βαθμούς ενώ ο Χαλκάνορας παρέμεινε στους 35.