Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΔιεθνής φιλική νίκη της Εθνικής μας ομάδας Ανδρών φούτσαλ επί του Ισραήλ

Διεθνής φιλική νίκη της Εθνικής μας ομάδας Ανδρών φούτσαλ επί του Ισραήλ

Διεθνής φιλική νίκη της Εθνικής μας ομάδας Ανδρών φούτσαλ επί του Ισραήλ με 3-1. Καλύτερη η Κύπρος, έφτασε δίκαια στην επικράτηση και παράλληλα δόθηκε η ευκαιρία στον Ομοσπονδιακό μας προπονητή Άθω Στυλιανού να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για τους επίσημους αγώνες που ακολουθούν.

Στο 16ο λεπτό ο Σάββας Ομήρου άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας και στο 19ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο 35ο λεπτό 3-0 υπέρ της Εθνικής μας με σκόρερ τον Γιώργο Αλεξίου και στο αμέσως επόμενο λεπτό το Ισραήλ μείωσε σε 3-1. Στο 39ο λεπτό η ομάδα μας πλησίασε κοντά στο γκόλ οταν το σουτ του Αλεξίου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι της φιλοξενούμενης ομάδας.

Κύπρος: Σκαμπύλης, Ιωάννου, Κουλουμπρής, Λακούφης, Περέϊρα (αρχική πεντάδα), Χατζηγεωργίου, Φιλίππου, Αλεξίου, Ομήρου, Κάντζο, Σκαρπάρης, Λουκά, Ζαντής, Οδυσσέως.

Την Πέμπτη οι δύο ομάδες θα δώσουν και δεύτερο φιλικό παιχνίδι στην αίθουσα «Ελευθερία» και ώρα 19:00.