aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΚΕπίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ: Το πρόγραμμα της ένατης αγωνιστικής

Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ: Το πρόγραμμα της ένατης αγωνιστικής

Σε ρυθμούς 9ης αγωνιστικής μπαίνει το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ «Κωστάκης Κουτσοκούμνης».

Στον πρώτο όμιλο θα έχουμε το ντέρμπι ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου – ΑΕ Τρούλλων, εκτός έδρας αποστολή για την Ασπίς Πύλας που θα φιλοξενηθεί από τον Κορμακίτη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σήμερα (14:30)
Όλυμπος Ξυλοφάγου – Άτλας Αγλαντζιάς
Ο Κορμακίτης – Ασπίς Πύλας
Άδωνις Ιδαλίου – Δόξα Παλαιομετόχου
ΑΕΚ Κοράκου – Ορφέας Λευκωσίας
ΑΠΟΝΑ – ΘΟΪ / ΑΕΚ Λειβαδιών
ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου – ΑΕ Τρούλλων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1. ΑΠΕΑ

8

6-2-0 24-2

20

2. Ασπίς

8

5-2-1 24-12

17

3. ΑΕ Τρούλλων

8

5-1-2 12-8

16

4. Άτλας Αγλαντζιάς

8

4-3-1 11-10

15

5. Δόξα Παλαιομετόχου

8

3-4-1 16-9

13

6. Ορφέας

8

3-3-2 14-12

12

7. Όλυμπος Ξυλοφάγου

8

2-4-2 10-12

10

8. ΑΠΟΝΑ

8

1-5-2 7-9

8

9. ΘΟΙ / ΑΕΚ Λειβαδιών

8

2-0-6 12-22

6

10. Ο Κορμακίτης

8

1-2-5 4-17

5

11. ΑΕΚ Κοράκου

8

1-1-6 3-12

4

12. Άδωνις Ιδαλίου

8

0-3-5 3-15

3


Για το δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη δέκατη της βαθμολογίας Ελπίδα Αστρομερίτη.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σήμερα (14:30)
ΑΕΝ – Εθνικός Λατσιών
Ελπίδα Αστρομερίτη – ΕΝΑΔ
Φοίνικας – Κέδρος
Κόρνος FC – Γεροσκήπου FC

Αύριο
ΑΕΠ Πολεμιδιών – Πρόοδος Καϊμακλίου
Αμαθούς Αγίου Τύχωνα – ΠΑΟΚ Κλήρου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΕΝΑΔ

8

7-0-1 19-2

21

2. ΑΕΠ Πολεμιδιών

8

6-0-2 18-3

18

3. Εθνικός Λατσιών

8

6-0-2 23-6

18

4. Κόρνος FC

8

5-2-1 20-9

17

5. Κέδρος

8 5-1-2 18-8

16

6. Φοίνικας

 8

4-2-2 15-5

14

7. Γεροσκήπου FC

8

4-1-3 11-8

13

8. ΑΕΝ

8

2-1-5 4-12

7

9. Πρόοδος

8

1-3-4 13-22

6

10. Ελπίδα Αστρομερίτη

8

2-0-6 7-17

6

11. ΠΑΟΚ Κλήρου

8

0-2-6 7-30

2

12. Αμαθούς

8

0-0-8 2-35

0

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ