Κυπριακό Πρωτάθλημα ΠοδοσφαίρουΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣΒίντεο: Σκόραρε ο Πιέρος και το αφιέρωσε στον μπέμπη που έρχεται

Βίντεο: Σκόραρε ο Πιέρος και το αφιέρωσε στον μπέμπη που έρχεται

Το τέταρτο του τέρμα με τη φανέλα της Αστάνα πανηγύρισε ο Πιέρος Σωτηρίου. Ο Κύπριος διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ στο ισόπαλο 1-1 της ομάδας του με την Σακτέρ για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Καζακστάν.

Στο 62’  ο Πιέρος με πλασέ έδωσε προβάδισμα στην Αστάνα που διανύει περίοδος έντονης αμφισβήτησης μετά τον αποκλεισμό από Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα Λιγκ, όμως εννέα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1.

H Aστάνα είναι στην 2η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, με την πρωτοπόρο Καϊράτ να ανοίγει την ψαλίδα της διαφοράς στους έξι βαθμούς. Ο Πιέρος Σωτηρίου πανηγύρισε με την μπάλα κάτω από τη φανέλα, αφιερώνοντας το γκολ του στην εγκυμονούσα σύζυγό του Μαρία Κορτζιά.