aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΒίντεο: Ο Αουρέλιο έπιασε «αδιάβαστο» τον Σκουφέτ και «σίγησε» το ΓΣΠ

Βίντεο: Ο Αουρέλιο έπιασε «αδιάβαστο» τον Σκουφέτ και «σίγησε» το ΓΣΠ

Δέκα λεπτά διήρκησε το προβάδισμα του ΑΠΟΕΛ επί της Πάφου στο ΓΣΠ, με το πέναλτι του Λέο Νατέλ στο 78’. Ο Ντάγκλας Αουρέλιο πέρασε ως αλλαγή στο 83’ της αναμέτρησης και πέντε λεπτά αργότερα «σίγησε» το ΓΣΠ.

Στην πρώτη τελική προσπάθεια της Πάφου στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με μακρινό σουτ εκτός περιοχής. Ο Βραζιλιάνος επιθετικός έπιασε «αδιάβαστο» τον Σκουφέτ, ο οποίος ολιγώρησε και είδε την μπάλα στο όχι και τόσο δυνατό σουτ του Αουρέλιο να καταλήγει στη γωνία της εστίας του.