Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΟΜΟΝΟΙΑΟ Φράι έδειξε τα… δόντια του και περιμένει Ομόνοια

Ο Φράι έδειξε τα… δόντια του και περιμένει Ομόνοια

Ορεξάτος ήταν ο Μίκαελ Φράι στον σημερινό αγώνα της Άντβερπ, κόντρα στη Σταντάρτ Λιέγης για την τρίτη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος της Ομόνοιας στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, εφόσον φυσικά οι πράσινοι πάρουν την πρόκριση κόντρα στη Φλόρα, μπήκε με το… αριστερό στη φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού μέτρησε δύο σερί ήττες απέναντι σε Μάλιν και Κόρτραϊκ.

Με αντίπαλο όμως την ομάδα της Λιέγης και του Κωνσταντίνου Λαϊφη (αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο), έδειξε τα δόντια της… Την φιλοδώρησε με «πεντάρα» στο «Μαουρίς Ντεφράνς» (έδρα Σταντάρντ), και πήρε μια άνετη νίκη με 5-2, την πρώτη της στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Ελβετός επιθετικός Μίκαελ Φράι, ο οποίος πέτυχε και τα πέντε γκολ της ομάδας του, και έδειξε ότι είναι σε τρομερή φόρμα.

Η ενδεκάδα της Άντβερπ: Μπουτέζ, Ντε Λαέτ, Σεκ, Μπούτα, Βερστράετε, Φίσερ, Γιουσούφ, Μπένσον, Γκέργκενς, Μπατέλ, Φράι.

Τα γκολ: Μουλεκά 55’, Ντράγκους 77’ / Φράι 6’, 37’, 59’, 61’, 68’.