aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

O δρόμος είναι μακρύς

ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ ΧΡ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Η Καρμιώτισσα ήθελε να μπει με το δεξί στη β’ φάση του πρωταθλήματος και τα κατάφερε με τον καλύτερο τρόπο. Νίκησε τον Εθνικό Άχνας (5-3) και διατήρησε την απόσταση ασφαλείας των εφτά βαθμών από τη Δόξα.

Η επικράτηση δεν ήταν εύκολη γιατί στο ημίχρονο η ομάδα του Λιάσου Λουκά ήταν πίσω στο σκορ (0-1), όμως στο δεύτερο 45λεπτο έδειξε τις τεράστιες αντοχές που έχει και έφτασε στην επικράτηση.

Για αρχή στη β’ φάση ήταν ό,τι καλύτερο, όμως ο δρόμος είναι μακρύς και στα εννέα παιχνίδια που απομένουν θα χρειαστεί τεράστια προσπάθεια από την Καρμιώτισσα, η οποία την Κυριακή θα αντιμετωπίσει τον Ερμή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Ήδη, από χθες ο Λιάσος Λουκά, τόνισε στους παίκτες του πως θα πρέπει να ξεχάσουν το ματς με τον Εθνικό Άχνας και να σκεφτούν αυτό που ακολουθεί.