Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΡΗΣΆρης: Το +5 δίνει ελπίδα

Άρης: Το +5 δίνει ελπίδα

Ήθελαν τη νίκη όσο τίποτε άλλο οι ποδοσφαιριστές του Άρη απέναντι στην Καρμιώτισσα, γεγονός που τους προκάλεσε άγχος αφού ήταν κάτι που φάνηκε μέσα στο παιχνίδι. Το γκολ της ισοφάρισης για την Καρμιώτισσα στο 84’ (2-2) «έκοψε» τα πόδια των παικτών του Άρη.

Ωστόσο, το… κρύο αίμα των Παχίπη και Μαραγκουδάκη ήταν αυτό που έκρινε το ματς στο 88ο λεπτό. Με τους τρεις βαθμούς, ο Άρης δικαιούται να ελπίζει σε παραμονή του στην Κατηγορία. Δεν ήταν και η πιο εύκολη αποστολή, όμως τέλος καλό όλα καλά για την ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη, που αύξησε τη διαφορά από τη Δόξα στους πέντε βαθμούς. Θετική ήταν και η επανεμφάνιση του Αουρέλιο, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στο 62ο λεπτό. Η εμπειρία του Βραζιλιάνου βοήθησε στο να φθάσει ο Άρης στην πολυπόθητη νίκη.