Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΣελάγια-Περέιρα: Θυμήθηκαν πως χορεύεται το… ταγκό!

Σελάγια-Περέιρα: Θυμήθηκαν πως χορεύεται το… ταγκό!

ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

Λοιπόν, ο Εμίλιο Σελάγια σκόραρε σχεδόν μετά από δύο μήνες. Η τελευταία φορά ήταν απέναντι στον Ολυμπιακό (3-1). Απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα (4-1) άνοιξε το δρόμο προς την επιτυχία κι είχε και ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Ο Φακούντο Περέιρα, μετά την πολύ καλή απόδοση και το γκολ της νίκης απέναντι στη Δόξα (1-0) την προηγούμενη αγωνιστική, είχε καλή απόδοση κι απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα, βάζοντας και το κερασάκι στην τούρτα της επιτυχίας με 4-1 στις καθυστερήσεις.

Δεν ξέχασαν πως… χορεύεται το ταγκό οι δύο Αργεντινοί παίκτες του Απόλλωνα. Ούτε την μπάλα που ήξεραν και τον τρόπο σκοραρίσματος ξέχασαν. Απλώς, οι περίοδοι ντεφορμαρίσματος είναι αναπόφευκτοι για όλους τους παίκτες.