Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥΑκυρώθηκε (κακώς) γκολ του Απόλλωνα στο 1’ της παράτασης, απάντησε ο Ματέι

Ακυρώθηκε (κακώς) γκολ του Απόλλωνα στο 1’ της παράτασης, απάντησε ο Ματέι

Ακατάλληλο για καρδιακούς ο επαναληπτικός αγώνας κυπέλλου ανάμεσα στον Εθνικό Άχνας και τον Απόλλωνα στο Δασάκι. Η ομάδα της Άχνας ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα (2-0) με τέρματα των Ιωάννου (23’) και Μιγκελίτο (71’) και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση.

Στο 1’ της παράτασης ακυρώθηκε λανθασμένη ως οφσάιντ γκολ του Φώτη Παπουλή. Όπως φάνηκε στην επαναληπτική προβολή της φάσης από τη Cytavision ο Ελλαδίτης εξτρέμ των γαλάζιων ήταν καθαρά καλυμμένος από τον Πρόγιτς και το τέρμα έπρεπε να μετρήσει. Στο 5’ της παράτασης η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να πετύχει το ζητούμενο με τον Ματέι να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα και να μειώνει σε 2-1.