Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΒίντεο: Σκόραρε και έφυγε τραυματίας ο Δώνης, «συναγερμός» ενόψει ΑΕΚ

Βίντεο: Σκόραρε και έφυγε τραυματίας ο Δώνης, «συναγερμός» ενόψει ΑΕΚ

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Ακρίτα ο Τάσος Δώνης διπλασίασε τα τέρματα των γαλαζοκιτρίνων, γράφοντας το 2-0, ένα δεκάλεπτο μετά που πέρασε στο γήπεδο ως αλλαγή. Ο Ελλαδίτης πήρε μακρινή μπαλιά, έκανε την κούρσα, μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με διαγώνιο σουτ ευστόχησε.

Ένα λεπτό αργότερα αποχώρησε τραυματίας με πρόβλημα στον αστράγαλο, αφού στην προσπάθεια του να μπει στην περιοχή στραβοπάτησε. Ο τραυματισμός του προκαλεί ανησυχία στο στρατόπεδο των γαλαζοκιτρίνων, ενόψει του ντέρμπι του Σαββάτου (28/1) με αντίπαλο την ΑΕΚ στην «Αρένα». Ο Δώνης αναμένεται να περάσει από εξετάσεις, οι οποίες θα δείξουν και το μέγεθος του προβλήματος. Στη θέση του Ελλαδίτη μπήκε ο Σατσιάς.