Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΤριάρα για Σούντουβα και αγκαλιά με την πρόκριση (video)

Τριάρα για Σούντουβα και αγκαλιά με την πρόκριση (video)

Αγκαλιά με την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Λιθουανίας βρίσκεται η Σούντουβα. Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Τρακάι, «καθαρίζοντας» την υπόθεση πρόκριση από τον πρώτο αγώνα, δείχνοντας ότι είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση.

Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Σλούγκα με διπλή προσπάθεια. Ο Κασπαραβίτσιους στο 79ο λεπτό έγραψε το 2-0 και ένα λεπτό μετά ο Βερμπίκας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έως το ματς με τον ΑΠΟΕΛ θα δώσει άλλα τρία 90λεπτα. Θα φιλοξενήσει την Τετάρτη τη Ζαλγκίρις και έπειτα θα αντιμετωπίσει δύο φορές εκτός έδρας την Κάουνο Ζαλγκίρις (1/7, 4/7).