Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣΣτους τελικούς η Ομόνοια, πολύ σκληρός ο ΑΠΟΕΛ!

Στους τελικούς η Ομόνοια, πολύ σκληρός ο ΑΠΟΕΛ!

Επιβεβαίωσε όλα τα προγνωστικά η Ομόνοια και βρίσκεται με την αξία της στους τελικούς του πετοσφαιρικού πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας ανδρών. Οι «πράσινοι» ήθελαν άλλη μια επιτυχία επί της Ανγέννησης και την πήραν μέσα στη Δερύνεια με 3-0 σετ (36-34, 25-15, 25-23), κάνοντας το 4-0 στις νίκες, παίρνοντας έτσι και το πολυπόθητο εισιτήριο πρόκρισης.

Η ομάδα της Λευκωσίας που πρόσφατα στέφθηκε κυπελλούχος, αναμένει τον αντίπαλό της στους τελικούς, που θα προκύψει από το ζευγάρι ΑΠΟΕΛ – Green Αir Παφιακός. «Γαλαζοκίτρινοι» και «κυανόλευκοι» έχουν ήδη ανοιχτούς λογαριασμούς, καθώς το σκορ στα μεταξύ τους ματς είναι στο 2-2. Κι αυτό γιατί η ομάδα της Λευκωσίας κατάφερε να κερδίσει στο Λευκόθεο με 3-0 σετ (25-16, 25-22, 25-17), να ισοφαρίζει τη σειρά μετά και τη νίκη που πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική στην Πάφο και πλέον όλα αρχίζουν από την αρχή.