aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΛάθος Ουζόχο, δοκάρι Πίττα, αυτογκόλ Σιέλη και ισοφάριση (vid)

Λάθος Ουζόχο, δοκάρι Πίττα, αυτογκόλ Σιέλη και ισοφάριση (vid)

Με αυτογκόλ του Χρίστου Σιέλη ισοφάρισε σε 1-1 ο Απόλλων τον ΑΠΟΕΛ, στο 47ο λεπτό του νοκ αουτ αγώνα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola.

Η φάση του γκολ ξεκίνησε μετά από λάθος του Φράνσις Ουζόχο, που… έδωσε την μπάλα στον Σάσα Μάρκοβιτς, αυτός έδωσε την πάσα στον Ιωάννη Πίττα, που είχε μπει στον αγωνιστικό χώρο μόλις δύο λεπτά πριν, σύγκλινε στην περιοχή και έπιασε το ωραίο φαλτσαριστό σουτ που σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του ΑΠΟΕΛ.

Στην επιστροφή της, η μπάλα χτύπησε στον Χρίστο Σιέλη ο οποίος αιφνιδιάστηκε, είχε λάθος αντίδραση και την έστειλε στα δίκτυα της ομάδας του.