Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΚρίστιανσεν: Ανάλυση του ντέρμπι και οι ευχές (video)

Κρίστιανσεν: Ανάλυση του ντέρμπι και οι ευχές (video)

Ο προπονητής του ΑΠΟΕΛ Τόμας Κρίστιανσεν σε δηλώσεις του μετά τη νίκη της ομάδας του επί της Ομόνοιας με 2-1 μίλησε για τη σημασία της νίκης και καλεσε τον κόσμο της ομάδας να είναι πάρων στον αγώνα της Πέμπτης με την Άντερλεχτ.

Οι δηλώσεις του: «Στο πρώτο ημίχρονο πιστεύω ότι αξίζαμε να προηγηθούμε στο σκορ. Είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε και εκτός από τα δύο γκολ που πετύχαμε.

Μπήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο με το 2-0, το οποίο ήταν ένα επικίνδυνο σκορ, αλλά είχαμε τη σωστή αντιμετώπιση στον αγώνα. Αντιμετωπίσαμε μία πολύ καλή ομάδα που νίκησε την ΑΕΛ με 4-1 την προηγούμενη εβδομάδα και ήταν πολύ σημαντική η σημερινή νίκη.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας για την υποστήριξη του και ελπίζω να τους δω όλους εκεί και την Πέμπτη απέναντι στην Άντερλεχτ. Εύχομαι ο τραυματισμός του Κατελάρη να μην είναι σοβαρός και να επιστρέψει γρήγορα στην αγωνιστική δράση».