aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΕΛΗ αδιανόητη απόκρουση του Πέρεθ και ο «τιμωρός» Σόουζα! (pics)

Η αδιανόητη απόκρουση του Πέρεθ και ο «τιμωρός» Σόουζα! (pics)

Μια από τις καλύτερες επεμβάσεις με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ πραγματοποίησε στο 10ο λεπτό του «αιώνιου» ντέρμπι ο Ναουθέτ Πέρεθ κρατώντας το μηδέν παθητικό για την ομάδα του και δίνοντάς της το δικαίωμα στο επόμενο λεπτό με μια υποδειγματική αντεπίθεση να ανοίξει το σκορ.

Ο Ισπανός κίπερ… απογειώθηκε και αποσόβησε βέβαιο γκολ από κεφαλιά του Χριστοφή. Δευτερόλεπτα αργότερα, «τιμωρός» για την Ομόνοια ήταν ο Λούκας Σόουζα, ο οποίος μετά από γύρισμα του Λάγο νίκησε με σουτ από το ύψος του πέναλτι τον Μιχαΐλοφ.

Μέχρι το 10ο λεπτό το «τριφύλλι» ήταν ελαφρώς καλύτερο και είχε φτιάξει 2-3 καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί.