Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΝέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση: Έγινε το έλα να δεις στο α’ ημίχρονο

Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση: Έγινε το έλα να δεις στο α’ ημίχρονο

Απίστευτο ρυθμό με φάσεις εκατέρωθεν και δύο τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών στο πρώτο ημίχρονο του βαρωσιώτικου ντέρμπι ανάμεσα στη Νέα Σαλαμίνα και την Ανόρθωση για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Στο 3΄ ο Σίμπσον έδωσε προβάδισμα στους ερυθρόλευκους με τον Ρούβεν Ράγιος ένα λεπτό αργότερα να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Παρά τα δύο γκολ στα αρχικά στάδια της αναμέτρησης η μπάλα ανεβοκατέβαινε από τη μία περιοχή στην άλλη με τους Κίσσα και Λόρια να έχουν μπόλικη δουλειά. Ιδίως ο Γεωργιανός πορτιέρε σε 1-2 περιπτώσεις έκανε σπουδαίες επεμβάσεις και έσωσε την εστία της «Κυρίας».