Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΑνόρθωση: Πλήγμα με Ράγιος, φωνές και δυσαρέσκεια από Τιμούρ

Ανόρθωση: Πλήγμα με Ράγιος, φωνές και δυσαρέσκεια από Τιμούρ

Χωρίς τον κορυφαίο της ποδοσφαιριστή και σκόρερ του μοναδικού τέρματός της στο πρώτο ημίχρονο υποχρεώθηκε να αγωνιστεί στο β΄ ημίχρονο του βαρωσιώτικου ντέρμπι με τη Νέα Σαλαμίνα η Ανόρθωση. Ο Ρούβεν Ράγιος ένιωσε ενοχλήσεις και ο Τιμούρ Κετσπάγια τον αντικατέστησε με τον Τορνίκε Οκριασβίλι.

Ο Τιμούρ Κετσπάγια κατά τη διάρκεια του πρώτου ημίχρονου εξέφρασε πολλές φορές τη δυσαρέσκεια του για την απόδοση της Ανόρθωσης, η οποία ισοφάρισε 1-1 με τον Ράγιος στο 4’ (ένα λεπτό μετά το γκολ του Σίμπσον), όμως στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου σαρανταπενταλέπτου υποχρεώθηκε σε παθητικό ρόλο από τη συμπολίτισσά της. Δεν είναι υπερβολή να αναφέρουμε πως όσες ευκαιρίες βρήκε η Νέα Σαλαμίνα σε ένα ημίχρονο, δεν τις βρήκαν όλοι οι αντίπαλοι της Ανόρθωσης μαζί στα προηγούμενα εφτά παιχνίδια πρωταθλήματος.