Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΝΟΡΘΩΣΗΑνόρθωση: Η πρώτη ασίστ του Τζουλίου

Ανόρθωση: Η πρώτη ασίστ του Τζουλίου

Τις προάλλες, ο Βέσκο Μιχαΐλοβιτς χαρακτήρισε τον Δημητριανό Τζουλίου ως «το μεγαλύτερο ταλέντο στο κυπριακό ποδόσφαιρο» και προχθές του έδωσε, για πρώτη φορά, λεπτά συμμετοχής.

Μπήκε στο 62’ του σαββατιάτικου ματς της Ανόρθωσης με τη Δόξα (5-0) και δέκα λεπτά αργότερα, ενώ μπορούσε να σκοράρει προτίμησε να σιγουρέψει το γκολ πασάροντας στον Μραζ. Ήταν η πρώτη του ασίστ και δικαιολογημένα οι φίλοι της Ανόρθωσης περιμένουν πολύ περισσότερες στη συνέχεια.

Ντεμπούτο πραγματοποίησε επίσης, ένας άλλος 17χρονος, ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου, που πέρασε στον αγώνα στο 77’ αντικαθιστώντας τον Κωστάκη Αρτυματά. Ο 18χρονος Σωτήρης Αργυρού «έγραψε» προχθές την πέμπτη του συμμετοχή.