Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΣειρά παίρνει η ισχυρή Λέγκια Βαρσοβίας

Σειρά παίρνει η ισχυρή Λέγκια Βαρσοβίας

ΤΟΥ ΠΑΝΟΥ ΛΑΡΚΟΥ

Χρόνο συμμετοχής σχεδόν σε όλους τους ποδοσφαιριστές του έδωσε ο Αντόνιο Ιδάλγο στο νικηφόρο φιλικό με αντίπαλο την Άρκα Γκντίνια.

Υπό το βλέμμα του προέδρου της ομάδας Άντρου Καραπατάκη, ο οποίος βρέθηκε στην Πολωνία, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 με τους Τρισκόφσκι και Τομάς να πετυχαίνουν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο αρχικό σχήμα ήταν και τα δύο νέα αποκτήματα της ομάδας.

Ο Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης έγινε αλλαγή στο ημίχρονο, ενώ ο Ιωάννου έβγαλε όλο το 90λεπτο. Επόμενο φιλικό για την ομάδα της Λάρνακας είναι κόντρα στην ισχυρή Λέγκια Βαρσοβίας. Το φιλικό είναι προγραμματισμένο για την Πέμπτη και την επόμενη του αγώνα η αποστολή της ΑΕΚ θα επιστρέψει στην Κύπρο.