aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣΑΕΚ και ΑΕΛ στον τελικό Κυπέλλου Φούτσαλ

ΑΕΚ και ΑΕΛ στον τελικό Κυπέλλου Φούτσαλ

ΑΕΛ και ΑΕΚ Λάρνακας εξασφάλισαν σήμερα εισιτήριο συμμετοχής στον τελικό Κυπέλλου Futsal περιόδου 2023 – 2024.

Στις επαναληπτικές αναμετρήσεις της ημιτελικής φάσης, η ΑΕΚ πέρασε με δεύτερη νίκη και η ΑΕΛ απέκλεισε την Ομόνοια στην παράταση και έτσι οι δύο ομάδες θα διεκδικήσουν το τρόπαιο.

Η ΑΕΚ νίκησε με 10-1 στο Λευκόθεο τον ΑΠΟΕΛ και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 15-2.

Στο Σπύρος Κυπριανού μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που μεταδόθηκε από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ, η ΑΕΛ απέκλεισε την Ομόνοια Λευκωσίας με συνολικό σκορ 4-3.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα η Ομόνοια επικράτησε με 2-1, ισοφαρίζοντας έτσι το σκορ του πρώτου αγώνα.

Στην παράταση η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Σκαρπάρη και αυτό το γκολ αποδείχτηκε αρκετό για να της δώσει την πρόκριση.

Η αυλαία της φετινής διοργάνωσης άνοιξε με τον αγώνα της πρώτης φάσης όπου η ΑΕΚ απέκλεισε την Αραράτ με 3-1 στη Λάρνακα.