aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLIGUE 1Έπιασε εξάδα η Λιόν πατώντας τη Νις

Έπιασε εξάδα η Λιόν πατώντας τη Νις

Πάτησε στην εξάδα του γαλλικού πρωταθλήματος η Λιόν! Η ομάδα του Πίτερ Μπος επικράτησε 2-0 της Νις και ανέβηκε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ντεμπελέ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ύστερα από εκτέλεση πέναλτι, με τον Εκαμπί στο 52’ να διπλασιάζει τα τέρματα για τη Λιόν. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι με τους «λιονέ» να παίρνουν μια σημαντική νίκη πιάνοντας εξάδα.

Στο ματς που διεξήχθη νωρίτερα, η Λιλ επικράτησε με σκορ 1-0 της Μονπελιέ με σκόρερ τον Τσέκα στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 9η θέση της βαθμολογίας στο κυνήγι της Λιλ η οποία είναι 8η θέση με 35 πόντους.