Ιστορική ταπείνωση της Μπάρτσα

Ιστορική ταπείνωση για την Μπαρτσελόνα στον προημιτελικό του Champions League με την ασταμάτητη Μπάγερν Μονάχου, η οποία προηγείται 4-1, αλλά θα μπορούσε να έχει ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

Μέχρι απόψε, οι Μπλαουγκράνα δεν είχαν δεχθεί ΠΟΤΕ σε ευρωπαϊκό τους παιχνίδι τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο μιας αναμέτρησης, αλλά η φετινή καταπληκτική Μπάγερν το πέτυχε και αυτό.

Τα τελευταία 67 χρόνια, μάλιστα, αυτή είναι μόλις η δεύτερη φορά σε επίσημο αγώνα των Καταλανών που δέχονται τέσσερα τέρματα σε πρώτο ημίχρονο. Η προηγούμενη ήταν στις 13 Φεβρουαρίου του 1994, πριν από 26 χρόνια δηλαδή, όταν η Σαραγόσα είχε νικήσει με 6-3 στο «Ρομαρέδα», προηγούμενη με 4-1 στην ανάπαυλα, όπως η Μπάγερν απόψε δηλαδή.