Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαLA LIGAΦουλ για τετράδα με... τεσσάρα η Μπέτις!

Φουλ για τετράδα με… τεσσάρα η Μπέτις!

Είναι τρελοί αυτοί οι Ανδαλουσιάνοι!

Την ώρα που η Σεβίλλη πάει από νίκη σε νίκη και είναι 2η, η συμπολίτισσα, Μπέτις, βρίσκεται ακριβώς από πίσω της, φτάνοντας τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα μετά το επιβλητικό 4-0 επί της Σοσιεδάδ.

Οι «βερδιμπλάνκος» έκαναν… πλάκα στους ντεφορμέ Βάσκους, με τον Άλεξ Μορένο να ανοίγει το σκορ στο 14’ και τον Χουάνμι να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του Μαουρίτσιο Πελεγκρίνι στο 57’

Εννέα λεπτά αργότερα ήρθε ακόμη ένα γκολ από τον Φεκίρ, με τον Μορένο να σκοράρει ξανά στο 79’ για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μπέτις είναι έτσι 3η στη La Liga με 33 βαθμούς, ήτοι στο +4 από τους «τσούρι ούρντιν», που είναι 5οι και έφτασαν τις τρεις συνεχόμενες ήττες στη λίγκα. Πέραν του αγωνιστικού, τα βλέμματα τράβηξαν και οι υπέροχες εικόνες με τα χιλιάδες λούτρινα παιχνίδια που πέταξαν οι οπαδοί στον αγωνιστικό χώρο στο ημίχρονο, με σκοπό να δοθούν σε παιδιά φτωχών οικογενειών.