Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαEUROPA LEAGUEΕρυθρός Αστέρας - Κλουζ 4-0: Αποφασιστικό βήμα για τους ομίλους του Europa League

Ερυθρός Αστέρας – Κλουζ 4-0: Αποφασιστικό βήμα για τους ομίλους του Europa League

Ακόμη πιο κοντά στους ομίλους του Europa League βρίσκεται ο Ερυθρός Αστέρας. Οι Σέρβοι επικράτησαν 4-0 της Κλουζ στο Βελιγράδι και έκαναν ένα αποφασιστικό βήμα.

Ο Ερυθρός Αστέρας άνοιξε από νωρίς το σκορ με τον Μίλαν Πάβκοβ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό. Το 2-0 έγραψε ο Αλεξάνταρ Κατάι με ωραίο σουτ μέσα απ’ την περιοχή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με την ίδια φόρα και στο δεύτεροι μέρος και στο 68ο λεπτό πέτυχαν το τρίτο τους γκολ. Ο Μπεν πάτησε στην περιοχή και πλάσαρε τον Αρλάουσκις πετυχημένα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με κεφαλιά του Ίβανιτς, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 77′.

Ερυθρός Αστέρας: Μπόργιαν, Ρόντιτς, Ντέγκενεκ, Ντράγκοβιτς, Γκόμπελιτς, Ίβανιτς, Σανόγκο, Κάνγκα, Κατάι, Μπεν, Πάνκοβ

Κλουζ: Αρλάουσκις, Μανέα, Τσιομποτάρου, Τσέστορ, Καμόρα, Σιγκούργιονσον, Ροντρίγκες, Ντέατς, Ομράνι, Πετρίλα, Ντεμπέλιου