Aθλητικά NέαΞεμούδιασμα με πεντάρα για ΑΕΚ (vids)

Ξεμούδιασμα με πεντάρα για ΑΕΚ (vids)

Νίκη με σκορ 5-1 σημείωσε η ΑΕΚ στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο την Stilon Gorzow, ομάδα 3ης κατηγορίας της Πολωνίας.

Το φιλικό έγινε σε ένα από τα προπονητικά γήπεδα του “Hotel Remes Sport”.

H σύνθεση της ομάδας της Λάρνακας:

Mιχαήλ, Catala (46′ Laban), Larena (46′ Παναγίδης), Tomas, Tete (46′ Ιωάννου), Hevel (65′ Larena), Boljevic (65′ Tete), Florian (46 Ρουσιάς), Φιλίππου (46′ Garrido), Κωνσταντίνου, Μιντίκκης.

Η περιγραφή της αναμέτρησης (Από την επίσημη ιστοσελίδα της ΑΕΚ):

1′ Έναρξη της αναμέτρησης.
5′ ΓΚΟΛ! 1-0 για την ομάδα μας. Ο Hevel εκτέλεσε το φάουλ και αντίπαλος αμυντικός υπό την πίεση του Catala πέτυχε με κεφαλιά το αυτογκόλ.
6′ ΓΚΟΛ! 2-0 για την ομάδα μας. Ο Florian πίεσε και πήρε την μπάλα και στην συνέχεια με πλασέ πάνω από τον αντίπαλο τερματοφυλακα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
30′ ΓΚΟΛ! 3-0 για την ομάδα μας. Ο Tomas εκτέλεσε το κόρνερ, ο Catala κράτησε την μπάλα και έστρωσε στον Tomas, που με δυνατό σουτ πέτυχε το γκολ.
34′ Δυνατό σουτ του Larena, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
45′ Tέλος πρώτου ημιχρόνου.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

52′ Γρήγορη αντεπίθεση και παράλληλη μπαλιά του Ιωάννου,  o. Tomas έστρωσε στον Παναγίδη, το σουτ του οποίου πέρασε μόλις έξω.

58′ Διαγώνιο σουτ του Ρουσιά απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

59′ ΓΚΟΛ! 4-0 για την ομάδα μας, με τον Ρουσιά να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά μετά την μπαλιά του Hevel.

65′ ΓΚΟΛ! 5-0 για την ομάδα μας και πάλι με τον Ρουσιά, ο οποίος πηρε την μπάλα μετά το λάθος της άμυνας και προχώρησε και πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφυλακα.

70′ ΓΚΟΛ! 5-1 μειώνουν οι Πολωνοί με διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

78′ Πολύ ωραία διπλή απόκρουση του Μιχαήλ σε κοντινό σουτ.

90′ Τέλος της αναμέτρησης.