Aθλητικά NέαΟ Ρασπαντόρι... έκλεισε το σπίτι της Μίλαν!

Ο Ρασπαντόρι… έκλεισε το σπίτι της Μίλαν!

Παρότι προηγήθηκε με τρομερό γκολ του Τσαλχάνογλου, η Μίλαν υπέστη οδυνηρή, εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Σασουόλο και έχασε την ευκαιρία να κάνει ακόμη ένα βήμα προς την εξασφάλιση μίας θέσης στην τετράδα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τζάκομο Ρασπαντόρι, που πέτυχε και τα δύο γκολ των «νεροβέρντι» στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα!

Οι «ροσονέρι» προέρχονταν από δύο συνεχόμενες νίκες και πίστεψαν ότι θα τις έκαναν τρεις όταν ένα πανέμορφο πλασέ του Τσαλχάνογλου άνοιξε το σκορ για λογαριασμό του με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Παρ’ όλα αυτά, η είσοδος του Ρασπαντόρι στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης έφερε τα πάνω κάτω.

Ο 21χρονος επιθετικός έφερε πρώτα το ματς στα ίσα στο 77ο λεπτό με κοντινή προβολή, ενώ στο 83′ ολοκλήρωσε την τεράστια ανατροπή για την ομάδα του με υπέροχο συρτό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.