aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Aθλητικά Nέα«Καθάρισε» την Έμπολι με τρία γκολ σε έξι λεπτά η Γιουβέντους!

«Καθάρισε» την Έμπολι με τρία γκολ σε έξι λεπτά η Γιουβέντους!

Δυσκολεύτηκε να βάλει το πρώτο. Όμως, όταν το έκανε τότε κατάφερε να «καθαρίσει» το παιχνίδι σε έξι λεπτά. Απέναντι στην Έμπολι η Γιουβέντους για περισσότερο από μια ώρα δημιουργούσε ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσε να σκοράρει, αλλά τελικά έφτασε στην εκτός έδρας επικράτηση 3-0.

Στο 65ο λεπτό ο Ντιμπάλα έκανε το 1-0 βάζοντας τέλος στις ελπίδες που είχαν οι γηπεδούχοι για να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα απέναντι στη «Μεγάλη Κυρία». Όντας απογοητευμένοι οι γηπεδούχοι και κλονισμένοι από το τέρμα που δέχθηκε, πριν το καταλάβουν είδαν το σκορ να «ανεβαίνει» στο 3-0.

Ο Ιγκουαΐν με δύο γκολ στο 67ο και 70ο λεπτό του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.