aekaelanorthosisapoelapollonarisethnikos achnasΠΑΡΑΛΙΜΝΙkarmiotissasalaminaΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥomonoiaΟΜΟΝΟΙΑ 29ΗΣ ΜΑΙΟΥpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Aθλητικά NέαΙταλία: Πολύτιμη νίκη για τη Σπέτσια

Ιταλία: Πολύτιμη νίκη για τη Σπέτσια

Σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία έκανε σήμερα η Σπέτσια, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Serie A, επικρατώντας της Κάλιαρι με 2-1 με τα γκολ του Ρομπέρτο Πίκολι στο 49ο λεπτό και του Ματζιόρε (80′). Αντίθετα η ομάδα της Σαρδηνίας, η οποία παραμένει στη «διακεκαυμένη» ζώνη, μείωσε στο 83′ με τον Περέιρο, ενώ της ακυρώθηκε από το VAR το γκολ-ισοφάρισης του Πέδρο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Νωρίτερα, «αυτοκτόνησε» η -ουραγός της βαθμολογίας- Κροτόνε και δύσκολα θα καταφέρει να αποφύγει τον υποβιβασμό, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της από την Μπολόνια με 3-2, μολονότι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0. Στο Α’ μέρος οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Μεσάια (32′) και Σάιμι (40′ πεν.), αλλά στην επανάληψη η Μπολόνια κυριάρχησε και κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τελικά τη νίκη.