ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪΥπέκυψε στην ανωτερότητα της Πολωνίας η Εθνική Γυναικών

Υπέκυψε στην ανωτερότητα της Πολωνίας η Εθνική Γυναικών

Mε ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις της στη δεύτερη προκριματική φάση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Γυναικών που διεξάγεται στη Βαρσοβία. Η Εθνική ομάδα έχασε στην πρεμιέρα από τη γηπεδούχο Πολωνία με 0-3 σετ.

Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αντισταθεί χάνοντας και τα τρία σετ εύκολα με 14-25, 17-25 και 15-25. Ο αγώνας διήρκησε 70 λεπτά. Σήμερα η Εθνική αντιμετωπίζει τη Σλοβακία στις  19:00 ώρα Κύπρου. Καλύτερες για την Εθνική μας ήταν η Ζεμπύλα και Χαραλάμπους με 8 πόντους έκαστη, με την τελευταία να αναδεικνύεται ως η καλύτερη παίκτρια στο καρφί με 7 κερδισμένους πόντους.