ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΒΟΛΕΪBόλεϊ γυναικών: Και αήττητος και στην κορυφή ο Απόλλων!

Bόλεϊ γυναικών: Και αήττητος και στην κορυφή ο Απόλλων!

Το αήττητο του Property Gallery Απόλλων καλά κρατεί… Η ομάδα της Λεμεσού έφθασε στην ένατη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες και σε συνδυασμό με την αναβολή του ντέρμπι ανάμεσα στην Ολυμπιάδα και την Robo Markets ΑΕΛ, πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας με 26 βαθμούς.

Χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες όπως αναμενόταν, ο Property Gallery Απόλλων επικράτησε του Άρη Πολεμίου με 3-0 σετ (25-18, 25-13, 25-19). Σαν σε προπόνηση οι κυανόλευκες έφθασαν στην επιτυχία και απολαμβάνουν τη θέα που τους προσφέρει το ρετιρέ.

Πιο εύκολα όσο θα ανέμενε πέρασε η Νέα Σαλαμίνα από το Γέρι. Οι ερυθρόλευκες έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στον Δικέφαλο, φθάνοντας στη νίκη με 3-0 σετ (25-18, 25-10, 25-14). Η ομάδα της Αμμοχώστου με το χθεσινό τρίποντο έφθασε τους 17 βαθμούς και εδραιώθηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας. Ο Δικέφαλος δέχθηκες τη 10η ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια και παραμένει στον πυθμένα της βαθμολογίας με μόλις ένα βαθμό.

Στο τρίτο παιχνίδι που διεξήχθη, η Ανόρθωση πέρασε κι αυτή με άνεση και στιλ από την έδρα της Λεμεσός Βόλεϊ, επικρατώντας με 3-0 σετ (25-17, 25-19, 25-14). Σπουδαίας σημασίας νίκη για την ομάδα της Αμμοχώστου, που έπιασε την αντίπαλό της στους 11 βαθμούς και πέρασε στην 5η θέση.
Το ντέρμπι Ολυμπιάδα-ΑΕΛ αναβλήθηκε, λόγω θετικών κρουσμάτων κορωνοϊού στην ομάδα Νεάπολης. Όπως ενημέρωσε η ΚΟΠΕ, η Επιτροπή Πρωταθλημάτων όρισε τον αγώνα για το Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2023 και ώρα 20:00 στην αίθουσα Νεάπολη – Επιστροφή.