ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΦΟΥΤΣΑΛΟ ΑΠΟΕΛ πέρασε νικηφόρα το εκτός έδρας εμπόδιο της ΑΕΚ

Ο ΑΠΟΕΛ πέρασε νικηφόρα το εκτός έδρας εμπόδιο της ΑΕΚ

Ο ΑΠΟΕΛ στον πρώτο χρονικά αγώνα της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Futsal, νίκησε στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο την Skylink ΑΕΚ με 6-2 και έφτασε στους 23 βαθμούς.

Η ομάδα της Λάρνακας μετά την ήττα της παρέμεινε στην τέταρτη θέση με 17 βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 2-1 από τέρματα που πέτυχαν οι Δημητρίου και Ιακώβου, μείωσε στο 18ο λεπτό με τον Παπασπύρου η ΑΕΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΠΟΕΛ με Κονσεϊσάο και Βασιλείου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 και στο 34ο λεπτό ο Παπασπύρου σκόραρε ξανά, μειώνοντας σε 4-2 για την ΑΕΚ.

Στο 37ο λεπτό ο Σάββας Ομήρου πέτυχε το 5-2 για τον ΑΠΟΕΛ και στο 39ο λεπτό ο Ψηλογένης διαμόρφωσε το 6-2.

Ο αγώνας με τη στήριξη της ΚΟΠ μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision.