ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΦΟΥΤΣΑΛΦούτσαλ: Μια νίκη μακριά από το πρωτάθλημα ο ΑΠΟΕΛ!

Φούτσαλ: Μια νίκη μακριά από το πρωτάθλημα ο ΑΠΟΕΛ!

Με νίκη (5-4) του ΑΠΟΕΛ επί της ΑΕΛ άρχισε σήμερα από το Λευκόθεο η σειρά των τελικών για ανάδειξη της πρωταθλήτριας ομάδας στο Πρωτάθλημα Futsal περιόδου 2021 – 2022. Μετά το 5-4 ο ΑΠΟΕΛ προηγείται στις νίκες με 4-1 και σύμφωνα με την Προκήρυξη, η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις πέντε νίκες θα κατακτήσει τον τίτλο.

Ο Κρέκος στο 8ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 24ο λεπτό με τον Μόσνα και στο 31ο λεπτό ο Ράφαελ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ΑΕΛ, 2-1. Στο 39ο λεπτό ο Σκαρπάρης ισοφάρισε σε 2-2. Στη διαδικασία της παράτασης ο Σάββας Ομήρου πέτυχε το 3-2, ο Ιακώβου το 4-2 και η ΑΕΛ μείωσε σε 4-3 με τον Ράφαελ για να γίνει το 5-3 από τον Σκαρπάρη. Η ΑΕΛ μείωσε σε 5-4 με τον Ράφαελ.

Ο συναρπαστικός αγώνας με τη στήριξη της ΚΟΠ μεταδόθηκε απευθείας από τη Cytavision. Ο επόμενος αγώνας θα διεξαχθεί στην έδρα της ΑΕΛ.