ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ«Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας και Ανδρέας Καράζινος οι νικητές του τελευταίου αγώνα!

Η σκοπευτική ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας Ξυλιάτου και ο σκοπευτής Ανδρέας Καράζινος του ιδίου συλλόγου, ήταν οι μεγάλοι νικητές στον τέταρτο αγώνα του «Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής Λευκωσίας – Μάικ Τύμβιος», που έγινε το περασμένο Σάββατο 10 Οκτωβρίου στο Ολυμπιακό σκοπευτήριο «Λάκης Ψημολοφίτης».

Η ομάδα του Κ.Σ «Πολύκαττος», με τους Ανδρέα Καράζινο, Γιάννη Κωνσταντινίδη, Θανάση Κωνσταντίνου, Ηλία Κωνσταντίνου και Παναγιώτη Νεοφύτου και με συνολικό αποτέλεσμα 168/200 πέτυχε τη δεύτερη νίκη της και ισοφάρισε τις επιτυχίες του Κ.Σ «Σπίθα» Λατσιών στο φετινό πρωτάθλημα. Στη δεύτερη θέση τερμάτισε η ομάδα του Κ.Σ «Φτέλια» Γερίου με 164/200 και στην τρίτη η ομάδα του Κ.Σ «Σπίθα» Λατσιών με 163/200.

Στην ατομική κατάταξη της Α’ κατηγορίας των κυνηγών, πίσω από τον νικητή Ανδρέα Καράζινο που πέτυχε 46/50 τερμάτισαν ο συναθλητής του Γιάννης Κωνσταντινίδης με 44/50 και ο Στέλιος Στυλιανού του Κ.Σ «Φτέλια» Γερίου με το ίδιο αποτέλεσμα. Στη Β’ κατηγορία των κυνηγών πρώτευσε ο Ηλίας Χαρή του Κ.Σ. Ψημολόφου με 43/50, στους έφηβους ο Ανδρέας Λάμπρου του Κ.Σ. «Ταμασός» Ορεινής με 40/50 και στους βετεράνους κυνηγούς, ο Μιχάλης Παπανικολάου με 41/50, ενώ νεαρός Ανδρέας Καττίδης του Κ.Σ Αναλιόντα πέτυχε 24/50 στην κατηγορία των παίδων.

Στις κατηγορίες των σκοπευτών, ο Ευγένιος Ζήσιμος του Κ.Σ. «Σπίθα» Λατσιών πρώτευσε στην Α’ κατηγορία με 47/50 και ο Γιώργος Κυριάκου της ΣΚΟΛΕΥ στη Β’ κατηγορία με 41/50, ενώ με το ίδιο αποτέλεσμα ο Βάκης Παναγίδης της Κ.Ε Λευκωσίας ήταν ο νικητής στους βετεράνους σκοπευτές . Αναλυτικά τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα του Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής «Μάικ Τύμβιος», ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: