aekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaehtnikosomonoiaolympiakospaeekpafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLigaEuro 2020

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΠαγκύπριοι χιονοδρομικοί αγώνες γιγαντιαίας κατάβασης 2020

Παγκύπριοι χιονοδρομικοί αγώνες γιγαντιαίας κατάβασης 2020

Την Τετάρτη, 26 Φεβρουαρίου 2020, διεξήχθησαν με πολύ μεγάλη επιτυχία στο κατάλευκο και πανοραμικό Τρόοδος, στην Χιονοδρομική Πίστα «Δίας», δύο Παγκύπριοι Χιονοδρομικοί αγώνες για τις κατηγορίες Ανδρών/Γυναικών, Νέων/Νεανίδων, U16 Παίδων/Κορασίδων και U14 Παίδων/Κορασίδων. Για τον 1ο αγώνα ο διοργανωτής ήταν ο Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού ενώ για τον 2ο αγώνα ο διοργανωτής ήταν ο Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας.

Συνολικά πραγματοποιήθηκαν για κάθε κατηγορία, 4 κούρσες γιγαντιαίας κατάβασης (2 Κούρσες για κάθε Αγώνα), με τη συμμετοχή 42 χιονοδρόμων αθλητών από τους 5 Επαρχιακούς Χιονοδρομικούς Ομίλους Λεμεσού, Λευκωσίας, Τροόδους, Αμμοχώστου και Λάρνακας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων με τους τρείς πρώτους αθλητές της κάθε κατηγορίας έχουν ως εξής:

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Αγώνας Γιγαντιαίας Κατάβασης (Συγκεντρωτικά Αποτελέσματα RACE 1 & RACE 2):

Κατηγορία U14 Παίδες
Ιωάννης Αθηνάκης – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1ος)
Ανδρέας Κασιουρής – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (2ος)
Κρίστιαν Μαρκίδης – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3ος)

Κατηγορία U14 Κορασίδες
Άντρεα Λοϊζίδου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Ζαχάρω Στυλιανού – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2η)
Αιμιλία Αριστείδου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3η)

Κατηγορία U16 Παίδες
Ηλίας Μαρκίδης – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (1ος)
Θεόδωρος Ιωαννίδης – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (2ος)
Νικόλας Παπαχριστοφόρου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (3ος)

Κατηγορία U16 Κορασίδες
Φλωρεντία Λοϊζίδου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Ασπασία Ιωαννίδου – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (2η)
Έλενα Παπαδοπούλου – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

Κατηγορία Νέων
Ιωάννης Πολυκάρπου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (1ος)
Στέφανος Πηλαβάκης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2ος)
Mayia George – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3ος)

Κατηγορία Νεανίδες
Γεωργία Επιφανίου – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (1η)
Αρμένη Θάλια – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (2η)
Maybury Darcy – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

Κατηγορία Ανδρών
Ιωάννης Πολυκάρπου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (1ος)
Στέφανος Πηλαβάκης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2ος)
Mayia George – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3ος)

Κατηγορία Γυναικών
Γεωργία Επιφανίου – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (1η)
Αρμένη Θάλια – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (2η)
Maybury Darcy – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟΣ OΜΙΛΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

Αγώνας Γιγαντιαίας Κατάβασης (Συγκεντρωτικά Αποτελέσματα RACE 1 & RACE 2):

Κατηγορία U14 Παίδες
Ιωάννης Αθηνάκης – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1ος)
Ανδρέας Κασιουρής – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (2ος)
Χρυσόστομος Μάγιας – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3ος)

Κατηγορία U14 Κορασίδες
Άντρεα Λοϊζίδου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Αιμιλία Αριστείδου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2η)
Ζαχάρω Στυλιανού – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3η)

Κατηγορία U16 Παίδες
Θεόδωρος Ιωαννίδης – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (1ος)
Ηλίας Μαρκίδης – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (2ος)
Νικόλας Παπαχριστοφόρου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (3ος)

Κατηγορία U16 Κορασίδες
Φλωρεντία Λοϊζίδου – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Ασπασία Ιωαννίδου – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (2η)
Έλενα Παπαδοπούλου – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

Κατηγορία Νέων
Στέφανος Πηλαβάκης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (1ος)
Ιωάννης Πολυκάρπου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2ος)
Μιχάλης Δημοσθένης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3ος)

Κατηγορία Νεανίδες
Αρμένη Θάλια – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Γεωργία Επιφανίου – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (2η)
Maybury Darcy – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

Κατηγορία Ανδρών
Στέφανος Πηλαβάκης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (1ος)
Ιωάννης Πολυκάρπου – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (2ος)
Μιχάλης Δημοσθένης – Χιονοδρομικός Όμιλος Τροόδους (3ος)

Κατηγορία Γυναικών
Αρμένη Θάλια – Όμιλος Χιονοδρόμων Λεμεσού (1η)
Γεωργία Επιφανίου – Χιονοδρομικός Όμιλος Αμμοχώστου (2η)
Maybury Darcy – Χιονοδρομικός Όμιλος Λευκωσίας (3η)

Και οι δύο διοργανωτές Όμιλοι Λεμεσού και Λευκωσίας συγχαίρουν θερμά όλους ανεξαιρέτως τους αθλητές που έλαβαν μέρος στο Παγκύπριο Χιονοδρομικό Πρωτάθλημα.

Άτομο Επικοινωνίας: Πέτρος Αθηνάκης (Μέλος ΔΣ Ομίλου Χιονοδρόμων Λεμεσού). Τηλ:99531753.

ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ