Διεθνή Ποδοσφαιρικά Νέα | Διεθνή Αθλητικά ΝέαΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑΛύγισε ο πρόεδρος της Μπελενένσες στο ημίχρονο μετά το 7-0 της Μπενφίκα

Λύγισε ο πρόεδρος της Μπελενένσες στο ημίχρονο μετά το 7-0 της Μπενφίκα

Σε τραγέλαφο για το ποδόσφαιρο εξελίσσεται η αναμέτρηση της Μπελενένσες των εννέα παικτών κόντρα στην Μπενφίκα που βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 7-0 στο ημίχρονο.

Μάλιστα, από όλη αυτή την παρωδία που επέλεξε η πορτογαλική Ομοσπονδία να αφήσει να γίνει, ο πρόεδρος των γηπεδούχων δεν άντεξε να βλέπει τον διασυρμό της ομάδας του και στην ανάπαυλα ξέσπασε σε δάκρυα.

Η Μπελενένσες λόγω 17 κρουσμάτων κορωνοϊού ξεκίνησε το ματς με τη Μπενφίκα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος με εννιά ποδοσφαιριστές εκ των οποίων οι δύο γκολκίπερ.